Efektywne wdrożenia -
zrobimy to, co trzeba
- i nic więcej.

 

Problem opisany 25.01.2011, zmodyfikowany 16.02.2011

Drukowanie pitów najlepiej wykonać po zamknięciu okresów podatkowych. Dzięki temu na PIT-11 wypełniony zostanie automatycznie kwadrat o kosztach uzyskania. Jeżeli jednak przed zamknięciem okresów podatkowych nie wykona sie pewnej dodatkowej czynności, to pity mogą się wydrukować puste. Poniżej pełna instrukcja postępowania.

  1. Okresy, zakładka Miesiące-lata

  2. Rozwinąć 2010 i kliknąć prawym przyciskiem na 2010 podatkowy

  3. Właściwości

  4. Zwracamy uwagę no obszar Zestawy naliczanych elementów. Powinny być tu wymienione zestawy PIT-11(2009), PIT-4R(2009), PIT-8AR(2009), jak na obrazku:

    Proszę zwrócić uwagę na ikonki przy tych zestawach.

  5. Jeżeli zestawy są, to można przejść do następnego punktu. Jeżeli tych zestawów tutaj nie ma, to zacząć trzeba od otwarcia okresów podatkowych. Jeżeli styczeń podatkowy jest zamknięty, to należy go otworzyć. Otwarcie okresu podatkowego nie spowoduje otwarcia okresów podstawowych (tych z zakładki Podział na lata), więc nie trzeba się tego obawiać. Następnie należy ponownie wejść do Właściwości okresu 'rok 2010 podatkowy' i dodać zestawy używając przycisku ze słonecznkiem (Dodaj). Znaleźć je można w grupie Zeznania podatkowe. Po dodaniu zestawu PIT-11 należy zmienić jego ikonkę na główkę pracownika.

    Jeżeli mamy zamiar drukować PIT-40, to warto dodać też najnowszy dostępny zestaw PIT-40. Dla PIT-40 również obowiązuje symbol główki.

  6. Zamykamy okresy podatkowe klikając prawym przyciskiem na roku 2010 podatkowy, Zamknij okres

 

Symfonia

© Bonsoft Jarosław Czekalski