Efektywne wdrożenia -
zrobimy to, co trzeba
- i nic więcej.

 

Problem opisany 27.04.2011

Dokumenty sprzedaży dotyczące towarów nie podlegające vat sprawiają czasem problem. Jeżeli na dokumencie występują zarówno towary podlegające vat (np. 23%) jak i niepodlegające, to dokument taki wystawiamy w zwykły sposób, jako faktura vat sprzedaży. Dokumenty, na których żaden towar nie podlega vat wymagają specjalnego traktowania.

Do wystawienia takiego dokumentu używamy opcji "Rachunek":

wybór dokumentu

Wygląd wydruku takiego dokumentu mógłby nie spełniać naszych oczekiwań ze względu na brak kolumny "Stawka VAT". Jeżeli jednak podczas wydruku wybierzemy raport Dokument VAT nie podlega to efekt powinien być zadowalający:

wybór wydruku

Wygenerowane w ten sposób dokumenty, rachunki, mają osobną serię numeracji. Jest jednak możliwość zdefiniowania ich numeracji tak, by ich numery były identyczne z numerami faktur. Wystarczy w tym celu w definicji dokumentu SRS ustawić jego serię i szablon na wartości identyczne z występującymi w definicji wydruku FVS.

Poprzez definicję dokumentu SRS możemy również zamienić napis "Rachunek" w nagłówku dokumentu na napis "Faktura VAT". Służy do tego pole opis w definicji dokumentu.

ustawienia

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zmianę nagłówka dokumentu, to należy jeszcze pamiętać o zaznaczeniu opcji Drukuj opis typu jako nazwę dokumentu w opcjach wydruku.

opcje wydruku
 

Symfonia

© Bonsoft Jarosław Czekalski