Efektywne wdrożenia -
zrobimy to, co trzeba
- i nic więcej.

 

Problem opisany 06.05.2011

Wypłata pracownikowi, którego umowa o pracę już się zakończyła, stwarza czasem problemy. Nie ma on główki i jego ekran Wynagrodzenia jest pusty. Przedstawię tu prosty sposób na wypłatę wynagrodzenia takiemu pracownikowi. Sposób ten nie jest do końca zgodny z zaleceniami producenta, jest za to szybki i skuteczny.

Ten sam sposób można zastosować do wypłaty pracownikom aktualnym w dodatkowym okresie. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednio zdefiniowanymi okresami, które rozliczają takie wypłaty automatycznie, to możemy to zrobić ręcznie. Sposób ten możemy zastosować, jeżeli pracownik w okresie dodatkowym nie ma "główki" .

 1. Otworzyć pracownika
 2. Zakładka Płace, u góry zakładka Rozliczanie wzorców
 3. Upewnić się, że wybrany jest właściwy okres:okres
 4. Z prawej strony na lewą przeciągnąć kolejno:
  1. Pracownik etatowy (z 01 Rodzaj ...)
  2. Zerowe koszty uzyskania (z 03 Ulga ...)
  3. Zerowa ulga podatkowa (z 03 Ulga ...)
  4. Płatność przelewem etat (z 04 Sposób płatności)
  5. To, co chcemy wypłacić, czyli Nagroda, Ekwiwalent za urlop itp.
 5. Przejść na zakładkę (górną) Wynagrodzenia i uzupełnić ją.

Wyzerowanie kosztów i ulgi może sprawiać dodatkową trudność. W wersjach programu przed 2010.1 przedstawione tu postępowanie zerowało skutecznie te wartości. Teraz już to nie działa, chyba że zostało specjalnie w tym celu skonfigurowane. Gdy inne sposoby zawiodą można ulgę czy koszty wyzerować przez dane kadrowe, indywidualnie u tego pracownika. Robimy to elementami miesięczne koszty uzyskania ustawowe oraz miesięczna ulga podatkowa ustawowa w zestawie Podatki - parametry ustawowe

 

Symfonia

© Bonsoft Jarosław Czekalski