Efektywne wdrożenia -
zrobimy to, co trzeba
- i nic więcej.

 

Na wersji Symfonia FK 2016 i 2016.a problemu nie da się rozwiązać w opisany tu sposób. Czekamy na reakcję producenta na zgłoszony postulat.

Opis problemu:

Nowy użytkownik o sygnaturze BB chciałby mieć dostęp do profilu importu specjalnego, którego używa dotychczasowy użytkownik AA. Utworzenie nowego profilu użytkownikowi BB i ustawienie go identycznie jak AA nie jest idealnym rozwiązaniem, ze względu na uzgodnienia. Użytkownicy AA i BB mieliby bowiem wtedy osobne tabele Uzgodnienia i każdy z nich musiałby oddzielnie uzgadniać każdego kontrahenta i typ dokumentu.

Rozwiązanie:

Rozwiązanie polega na odpowiedniej edycji pliku ini. Do wykonania tego wystarczą umiejętności przeglądania folderów komputera i edycji pliku tekstowego z użyciem kopiowania i wklejania.

 1. Sprawdzić położenie katalogu firmy poprzez Raporty / Diagnostyka / Katalogi programu. Zapamiętać Katalog bieżącej firmy.
 2. Sprawdzić nazwę profilu importu, który chcemy skopiować. Nazwy profili widoczne są w okienku Dokumenty / Import specjalny. Załóżmy, że profil nazywa się Handel.
 3. Sprawdzić sygnatury użytkowników w oknie Ustawienia / Dane o firmie / Użytkownicy. Podświetlić użytkownika, Popraw. Załóżmy, że "stary" użytkownik to AA, a nowy to BB.
 4. Zamknąć program FK.
 5. Otworzyć plik firma.ini z katalogu firmy.
 6. Znaleźć sekcję [FK_PROFILE]
 7. W tej sekcji znaleźć linię:
  Handel@AA=...
 8. Utworzyć kopię tej linii tuż pod oryginałem.
 9. W skopiowanej linii zmienić AA na BB. Tylko na początku tej linii, po małpie. Wielkość liter musi być taka, jak odczytano w ustawieniach.
 10. Zapisać plik.

Słowa kluczowe: kopia kopiowanie profil importu specjalnego Symfonia FK, utworzyć kopię

 

Symfonia

© Bonsoft Jarosław Czekalski