Efektywne wdrożenia -
zrobimy to, co trzeba
- i nic więcej.

 

W oknie podglądu dowolnego wydruku widoczny jest przycisk PDF: przycisk PDF. Przy nieprawidłowej instalacji sterownika PDF po naciśnięciu tego przycisku pojawia się komunikat: Typ wydruku lub domyślna drukarka nie są poprawnie ustawione. Zazwyczaj da się ten problem usunąć stosując następujące postępowanie:

  1. Panel sterowania / Drukarki - szukamy drukarki o nazwie PDF-XChange dla Symfonii. Jeżeli taka istnieje, to ta instrukcja nie pomoże. Ta instrukcja pomaga, gdy odpowiedniej drukarki nie ma w systemie. Można ewentualnie próbować usunąć ją i instalować powtórnie, według dalszych punktów.
  2. W katalogu instalacyjnym Symfonii (zazwyczaj jest to katalog Symfonia / instal) otwieramy katalog CORE. W katalogu tym znajduje się instalator sterownika PDF, o nazwie PDFX3SA_sm.exe lub PDFX3SA_sm_64.exe. Jeżeli nie znaleźliśmy katalogu lub odpowiedniego instalatora, można zainstalować sterownik pobrany ze strony PDF-XChange Viewer.
  3. Wybieramy odpowiedni sterownik (32 lub 64 bitowy) i instalujemy go. Stosujemy wszystkie opcje domyślne, czyli Dalej, dalej, dalej... Nie przejmujemy się napisem Trial.
  4. Panel sterowania / Drukarki - zlokalizować drukarkę PDF-XChange i po wejściu we Właściwości drukarki zmienić jej nazwę na PDF-XChange dla Symfonii.

Jeżeli w systemie jest drukarka o odpowiedniej nazwie, przycisk PDF powinien działać.

Innego rodzaju problem występuje na serwerze terminalowym. Tu ważne jest by instalacja Symfonii (lub PDF-a) została przeprowadzona przy użyciu specjalnego narzędzia do instalacji aplikacji, dostępnego w Panelu Sterowania w sekcji Programy. W przeciwnym wypadku PDF-y działają tylko na koncie, na którym dokonano instalacji. Właściwie wszystkie aplikacje należy w ten sposób instalować, bo zdarzają się różnego rodzaju problemy.

 

Symfonia

© Bonsoft Jarosław Czekalski